Chiński masaż meridianowy

MAŁGORZATA ŁADECKA

Qigong

Chi Kung

LUOHAN QIGONG & TAI CHI

GDZIE: Centrum Sztuk Walki Choy Lee Fut
Adres: Kraków, ul. Królewska 51
KIEDY: poniedziałki i  środy godz. 18:30 - 19:30 ;
             wtorki i czwartki godz. 20:00 - 20:50

więcej informacji na stronie www.clf-polska.pl

TAI CHI QIGONG w Zielonkach

GDZIE: Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach
Adres: Zielonki, ul. Galicyjska 17a
KIEDY: wtorki godz. 9:30 - 10:45 

W programie:

  • Formy stylu Chen Tai Chi oraz Yi Jin Jing
  • Qigong medyczny (Promienny Lotos, Luohan Qigong) - medytacja w ruchu, praca z oddechem i wizualizacją, akupresura i automasaż, ćwiczenia poprawiające równowagę i koncentrację, wzmacniające dla stawów i kręgosłupa, pozwalające zachować dłużej młody wygląd.

Tai Chi

QIGONG DLA KOBIET na Woli Justowskiej w Krakowie

GDZIE: Klub Kultury Wola,
Kraków, ul. Królowej Jadwigi 215
KIEDY: czwartki o godz. 17:30 - 18:45

Zapraszam kobiety w każdym wieku do wspólnego ćwiczenia Qigong - chińskiej formy pracy z ciałem, umysłem i oddechem – dla zdrowia, relaksu i kultywowania stanu harmonii ciała i umysłu. Qigong Promiennego Lotosu (Radiant Lotus Qigong) łączy medytację w ruchu, akupresurę, automasaż, oddech, wizualizację i pracę z uzdrawiającymi dźwiękami. Jest szczególnie polecany dla KOBIET - dowiedz się więcej tutaj.

Zajęcia z qigong prowadzone są przez Małgorzatę Ładecką.

Małgorzata Ładecka jest doświadczoną instruktorką QIGONG – od ponad 20 lat praktykuje Luohan Qigong nauczany przez wielkiego mistrza Chen Yong Fa. Jest uczennicą mistrza Howard Choy. Jest certyfikowanym instruktorem Organ Cleansing Qigong (Qigong Oczyszczający Narządy) z systemu Radiant Lotus Qigong nauczanego przez mistrzynię Daisy Lee. Więcej informacji na stronie: http://qigongdlakobiet.pl/witamy/mistrzyni-daisy-lee.

Zapraszam również na indywidualne sesje ćwiczeń terapeutycznych qigong i  naukę automasażu.

Tai Chi


QIGONG, chińskie pojęcie „Qi” to energia życiowa, „bioelektryczność”, której dostateczna ilość i zrównoważone krążenie w ciele zapewnia zdrowie i długowieczność. A słowo „qong” oznacza energię i czas, które poświęcamy osiągnięciu celu. To ćwiczenia wspomagające zachowanie zdrowia i dobrej sprawności fizycznej, oczyszczanie organizmu (detoksykację), rekonwalescencję po urazach i kontuzjach, od-stresowanie.

Trening Qigong jest znany i praktykowany w Chinach od tysięcy lat. Ze względu na całościowe podejście do zdrowia i długowieczności oraz unikalne metody praktyki, może być ćwiczony przez każdego.

cytat z Wikipedia:

„Qigong, pod różnymi nazwami, ma długą historię w Chinach. Zapiski dotyczące Qi, oraz jego działania sięgają roku 1300 p.n.e. Wśród rozmaitych tradycyjnych chińskich systemów ćwiczeń, które dały początek dzisiejszym metodom określanych wspólnym mianem qigong, jedne kładły nacisk na ruch, nazywano je zatem donggong (ćwiczenia ruchowe), w innych koncentrowano się na ćwiczeniach medytacyjnych w określonych pozycjach (najczęściej wykorzystywano w Chinach pozycję siadu skrzyżnego), zaliczano je więc do jinggong – ćwiczeń statycznych. Z biegiem czasu upowszechniła się praktyka łącznego wykorzystania donggong i jinggong.

Najwcześniejsze ćwiczenia ruchowe zwano daoyin. W nazwie tej kryje się znaczenie "prowadzenia", "kierowania". Uważa się zatem, że od samego początku ćwiczenia te opierały się na mentalnym prowadzeniu ruchów ciała. Według innych interpretacji chodzić miało o odpowiednie kierowanie przepływem qi, za pomocą ruchów ciała.

W starożytnych tekstach spotykamy się też z pojęciem tuna – kolejnej odmiany tradycyjnych ćwiczeń zaliczanych do qigong. Tuna oznaczało oddychanie. Tak więc w tym wypadku chodziło o ćwiczenia oddechowe...

W starożytnych Chinach wierzono, że poprzez pewne ruchy ciała, koncentrację oraz różne techniki oddechowe człowiek mógł osiągnąć równowagę fizyczną, duchową oraz metaboliczną. Te techniki były rozwijane poprzez sprawdzanie możliwości ciała oraz naśladowanie ruchów i zachowań różnych zwierząt. Wiedza była przekazywana od mistrza do ucznia.

Obecnie ćwiczenia qigong uprawia się najczęściej z myślą o korzyściach zdrowotnych. Stanowią one nie tylko formę profilaktyki, pomocną w utrzymaniu dobrego samopoczucia i sił żywotnych, ale także środek terapii w wielu schorzeniach. Wykorzystuje się zarówno ćwiczenia tradycyjne, jak i opracowane na ich bazie metody nowoczesne. Szerokie zastosowanie mają ćwiczenia rozwinięte w kręgach medycznych, ściśle związane z teoriami tradycyjnej chińskiej medycyny (yijia qigong – qigong medyczny). Również jednak i inne metody często wykazują znakomite walory zdrowotne.”

W ramach prowadzonych zajęć oferuję:

Proste ćwiczenia qigong i automasaż, polecane szczególnie dla praktyków terapii naturalnych, masażystów, akupunkturzystów itp.

Qigong Promiennego Lotosu (Radiant Lotus Qigong) łączy medytację w ruchu, akupresurę, automasaż, oddech, wizualizację i pracę z uzdrawiającymi dźwiękami.  Jest szczególnie polecany dla KOBIET, gdyż:

  • Aktywizuje pracę grasicy, tarczycy, przysadki i jajników;
  • Wzmacnia prace układu trawiennego, pomaga przy odchudzaniu;
  • Wzmacnia układ immunologiczny, pobudza układ limfatyczny;
  • Wspomaga prace układu hormonalnego (m.in. przy menopauzie, niepłodności, zaburzeniach miesiączki, uderzeniach gorąca itp.);
  • Stymuluje działanie narządów wewnętrznych, pobudza krążenie krwi i limfy;
  • Poprawia równowagę i  koncentrację, relaksuje, odpręża i wycisza, redukuje stres;
  • Pozwala zachować dłużej młody wygląd.

Qigong Pięciu Zwierząt (Zabawy Pięciu Zwierząt – Wu Qin Xi) - bardzo znany zestaw medycznego Qigong stworzony przez słynnego chińskiego lekarza Hua Tuo w czasie okresu Trzech Królestw Wschodniego Han (25-420 n.e.). Ten zestaw Qigong naśladuje ruchy pięciu zwierząt: Tygrysa, Jelenia, Niedźwiedzia, Małpy i Ptaka, skuteczny w leczeniu wielu chorób i utrzymywaniu zdrowia.

Osiem Kawałków Brokatu (Baduanjin) oraz Yi Jin Jing nauczanych w Polsce przez mistrza Howard Choy (http://www.shou-yi.org/about) polecane szczególnie dla uprawiających chińskie sztuki walki (tai chi, kung fu, sanda).

Tai Chi

Qigong