Chiński masaż meridianowy

MAŁGORZATA ŁADECKA

Qigong Promiennego Lotosu

Qigong Promiennego Lotosu (Radiant Lotus Qigong) łączy medytację w ruchu, akupresurę, automasaż, oddech, wizualizację i pracę z uzdrawiającymi dźwiękami. Jest szczególnie polecany dla KOBIET, gdyż:

  • Aktywizuje pracę grasicy, tarczycy, przysadki i jajników;
  • Wzmacnia prace układu trawiennego, pomaga przy odchudzaniu;
  • Wzmacnia układ immunologiczny, pobudza układ limfatyczny;
  • Wspomaga prace układu hormonalnego (m.in. przy menopauzie, niepłodności, zaburzeniach miesiączki, uderzeniach gorąca itp.);
  • Stymuluje działanie narządów wewnętrznych, pobudza krążenie krwi i limfy;
  • Poprawia równowagę i koncentrację, relaksuje, odpręża i wycisza, redukuje stres;
  • Pozwala zachować dłużej młody wygląd.

System Radiant Lotus Qigong nauczany przez mistrzynię Daisy Lee). Więcej informacji na stronie: http://qigongdlakobiet.pl/witamy/mistrzyni-daisy-lee/.

Mistrzyni Daisy Lee - Qigong Radiant Lotus adresuje do kobiet. Swoją autorską formę  zbudowała na sprawdzonym, solidnym filarze: Tradycyjnej Medycynie Chińskiej, mądrości starożytnych Chin i Tybetu.
 
Radiant Lotus uczy kobiety myślenia o sobie, empatii do własnego ciała - jego akceptacji. Zwraca uwagę na seksualność, obronę przed chorobą, starzeniem się, prowadzi do długowieczności i dobrego samopoczucia. W tej formie nauczymy się wzmacniać to, co już posiadamy, by stało się naszą siłą, pięknem i potencjałem. RL doskonali zdolności, rozwija duchowość,  jest symbolem transformacji  i wewnętrznej przemiany.
 
Radiant Lotus uczy wybaczania oraz pozytywnego myślenia, które wzmacnia pole energii. Wiedzę tą możemy wykorzystać do pokonania lęku, strachu a następnie oczyszczenia lub rozpuszczenia wszelkich blokad manifestujących się w naszym ciele w postaci guzów, zmian w tkance kostnej i mięśniowej.
 
Radiant Lotus jest bardzo pomocny w leczeniu chorych komórek. Można  je obkurczać lub likwidować (umysł potrafi wpłynąć na komórki ciała).
 
Radiant Lotus uczy nas w jaki sposób poradzić sobie ze stresem, emocjami, które niosą ze sobą różne życiowe wezwania. Emocje zatrzymują w naszym ciele przepływ Qi, powodując stagnacje lub bloki, dlatego ważna jest, do wyprowadzenia ich z ciała, umiejętność posługiwania się umysłem. Podczas równoważenia wewnętrznej energii, bardzo pomocne jest połączenie z energią Ziemi i Nieba. Medycyna chińska posługuje się nie używaną w medycynie europejskiej kategorią energii Qi, która m.in. krąży w ciele człowieka, i powinna być zharmonizowana. Zarówno medycyna jak i filozofia starochińska traktują człowieka jako cząstkę wszechświata, od którego w każdej chwili swego życia otrzymuje energię. Dopóki nie zakłócony jest przepływ Qi, dopóty człowiek jest zdrowy. Gdy zostaje zablokowany, upośledzone są czynności fizyczne: przepływ krwi, limfy oraz inne funkcje organizmu.
 
Aby przywrócić zdrowie, należy przywrócić przepływ energii. Pobudzaniu energii, gromadzeniu, zharmonizowaniu i jej wykorzystaniu służą właśnie proste, powolne, miękkie i płynne ruchy RL.
 
Jeśli nasze pole Qi jest mocne, wówczas omijają nas bakterie i wirusy, a myśli innych nie mają na nas większego wpływu.
 
A jeśli już jesteśmy chore, ważne jest jak reagujemy; czy jesteśmy złe na naszą niedyspozycję, czy zadajemy sobie pytanie; co mogę lub co powinnam zrobić, czy choroba jest przeszkodą - a może szansą - by coś w moim życiu zmienić. Możemy narzekać, albo traktować zdarzenia jako lekcję, wyciągać z każdej sytuacji wnioski. Choroba może nas samych wiele nauczyć. Dzięki praktyce RL wzmocnimy nasz system energetyczny, co pozwoli szybciej pokonać chorobę, jak również złagodzić jej przebieg.
 
Zadbajmy o profilaktykę naszego zdrowia, która jest filarem Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Chińskie przysłowie mówi „nie kopie się studni dopiero wtedy, kiedy czujemy pragnienie”.
 
W miarę codziennej praktyki Qigong RL, stajemy się coraz bardziej zrównoważone i zjednoczone ze Światem oraz zharmonizowane z energią Nieba i Ziemi, zapewniając sobie; ”siłę drwala, spokój mędrca i niewinność dziecka”.